obrazekPOZOR! Den matek se blíží Druhá květnová neděle patří všem maminkám – mají svůj svátek. Nejen v tento sváteční den bychom měli vyjadřovat úctu ke každodenní neviditelné péči matek, upevňovat dobré vztahy v rodině a vytvářet ovzduší dobré vůle. BTM k tomuto svátku připravuje řadu let vhodné letáčky, které mohou využít jak děti, tak i dospělí. DOPORUČENÉ LETÁČKY A DÁRKOVÉ PRODUKTY: Letáčky s přáním maminkám: obrazekMamince k svátku (DK105) Dvojitá karta s přáním pro maminky, vhodná i pro dospělé. Nezapomeňte popřát svým maminkám krásnou básničkou Oldřišky Koudelové. Dvojitá karta je doplněna přikázáním z desatera, které jako jediné má zaslíbení.
obrazekStatečná žena… (DK118) Dárková dvojitá karta. Na vnitřní dvoustraně je uveden text z 31. kapitoly knihy Přísloví: Ženu statečnou kdo nalezne?… Biblické verše doplňuje krátký text o to, co je pro člověka nejdůležitější.
obrazekKrása ženy (DK123) „Nikdy nikoho nezraňujte. Lidé kolem vás potřebují prožívat pocit ochrany, být milováni a naplňováni novou nadějí… Hledejte v lidech jen to dobré a vaše oči budou zářit krásou…“ to jsou dva z citátů slavné herečky Audrey Hepburnové o ženské kráse. Na zadní straně dvojité karty je verš z knihy Přísloví 31, 30. Ochrana tiskoviny laminací.
obrazekMaminko, díky… (DK128) „Maminko, děkuji za Tvůj milý úsměv, Tvé laskavé srdce, Tvé ruce vždy ochotné pomoci…“ Krátký text doplňuje biblický verš.
obrazekMaminko, děkuji… (DK135) Dvojitá karta s krátkým textem a biblickým veršem „Cti otce svého a matku svou…“ (Dt 5,16) jistě potěší všechny maminky.
obrazekDvojlist Mamince (DT42) Blahopřání ke Dni matek s biblickým veršem ze Žalmu 4, 9: „Pokojně uléhám, pokojně spím, neboť ty sám, Hospodine, v bezpečí mi dáváš bydlet.“ Krátký text je proložený obrázky. Dále má volnou stranu pro nakreslení obrázku pro maminku dětmi.
obrazekVelká dvojitá karta: Mamince (DT62) „Mne žádné trny neodradí, mamince půjdu k svátku přát. Z červených růží ze zahrady tu nejkrásnější chci ji dát!“ Verše Oldřišky Koudelové ilustrovala Vlasta Švejdová. Na vnitřní dvoustranu mohou děti připsat osobní přání a ilustraci. Letáček formátu A5 je ukončen veršem z 5. Mojžíšova 5, 16: „Cti svého otce i matku, jak ti přikázal Hospodin, tvůj Bůh, abys byl dlouho živ a dobře se ti vedlo na zemi, kterou ti dává Hospodin, tvůj Bůh.“
obrazekMalá dvojitá karta (PT59) Mnoho mužů i žen se dnes věnuje více své práci než rodině. Přitom je jejich role pro výchovu dětí nenahraditelná. Krátký text může být impulzem k zamyšlení.
Další možnosti: obrazekDárková krabička (Blahopřání) (D3) Dárková krabička s krátkým textem: „Kéž Bůh naplní Tvé srdce radostí a sejme z Tebe starosti. A je Ti nablízku na všech Tvých cestách. Kéž jeho láska naplní Tvůj život pokojem a štěstím“. Na vnitřní straně je ponecháno volné místo pro napsání přání.
obrazekPoklad srdce – antistresové omalovánky (PX68) Poklad srdce – antistresové omalovánky o mateřství a rodině. Sešit obsahuje dvacet ilustrací s tématikou mateřství a rodiny a tři originální ilustrace k biblickým veršům.
Kdy se slaví Svátek matek?

Líbí se Vám náš článek? Doporučte ho svým přátelům na Facebooku!