Jak nejlépe postavit dům svého života?

obrazekTesařský mistr se cítil již unavený, a tak svému šéfovi oznámil, že zamýšlí odejít do důchodu. Toužil prožít zbytek života se svou ženou klidněji a beze spěchu. Věděl, že se budou muset uskrovnit. Nějak to snad zvládnou…

Staviteli bylo velmi líto, že ztratí tak dobrého pracovníka. Před odchodem ho ještě požádal, aby mu jako osobní laskavost postavil jeden dům. Tesař souhlasil, ale brzy bylo vidět, že u své práce už nemá srdce. Práci dost odbyl a používal druhořadé materiály. Nebylo to příliš šťastné ukončení profesní dráhy.

Když tesař práci ukončil, přišel si zaměstnavatel prohlédnout a převzít stavbu. Najednou podal tesařovi klíč od domovních dveří a řekl: „Ten dům je váš. Dávám vám ho jako dar.“ Tesař byl šokován. Kdyby jen věděl, že si staví vlastní dům, dělal by všechno úplně jinak.

obrazekTak je to i s námi. Stavíme svůj život den po dni a často nedáváme do stavby to nejlepší, co můžeme. Pak jsme šokováni, že v takové stavbě musíme žít. Kdybychom mohli stavět znovu, dělali bychom vše úplně jinak! Ale vrátit se nemůžeme…

Ty jsi tesařem svého života. Každý den zatloukáš hřebík, usazuješ prkno, nebo stavíš stěnu. Tvé postoje a rozhodnutí, které děláš dnes, staví tvůj dům pro zítřek… Buduj moudře! Požádej Boha, který je Tvůrcem života, aby se stal tvým stavebním Mistrem! On ti ukáže, jak správně postavit „dům“ tvého života.
    Líbí se Vám náš letáček? Doporučte ho svým přátelům na Facebooku!