Vitamíny pro tělo Vitamíny a minerály patří k základním složkám lidské potravy. Jsou nutné pro udržení mnohých tělesných funkcí, posilují náš imunitní systém a přispívají k zdravému vývoji našeho těla. Rychlé životní tempo, nadměrný stres a nezdravá výživa však v dnešní době způsobují, že mnozí lidé trpí nedostatkem vitamínů. Protože je naše tělo nedokáže samo vyprodukovat, měli bychom stravou cíleně dbát o jejich dostatečný přísun. Existuje řada receptů, jak rychle doplnit jejich nedostatek. Můžete zkusit třeba následující recept na vitamínový nápoj:

200 ml mrkvové šťávy 100 ml pomerančové šťávy 2 lžíce čerstvé citrónové šťávy 1 banán 2 lžíce ovesných vloček Všechny přísady spolu rozmixujeme a nalijeme do pohárů, které ozdobíme kousky čerstvého ovoce a lístkem meduňky. Podáváme vychlazené.

Vitamíny pro duši

Mnohem horší je však stav, když začne strádat naše duše a nedostává se nám to, co nejvíce potřebujeme ke spokojenému životu. Chybí nám slova povzbuzení, ocenění, láska, naděje a smysl života. Toto všechno můžeme čerpat z Božího Slova, které působí jako vitamíny pro naši zranitelnou duši. V něm nacházíme vše, po čem naše duše touží. Dostáváme sílu, naději a jistotu. Neboť tak jako naše tělo nedokáže produkovat vitamíny, tak ani my nedokážeme svou duši sami posilnit. Potřebujeme dostat sílu zvenku – od Boha. Nezapomeňme proto každý den čerpat osvěžení z Božího slova, které nám nabízí Bible.

„Odpověděl jsi mi v den, kdy jsem tě volal, dodal jsi mé duši sílu.“ (Žalm 138, 1-3) „Ale ti, kdo skládají naději v Hospodina, nabývají nové síly; vznášejí se jak orlové, běží bez únavy, jdou bez umdlení.“ (Izajáš 40, 31) „Hospodin tě chrání ode všeho zlého, on chrání tvůj život.“ (Žalm 121, 7)

Líbí se Vám náš letáček? Doporučte ho svým přátelům na Facebooku!