obrazekKOHO BY DNES BAVILO ČEKAT?
Kdybych se vás zeptal, jestli rádi čekáte, určitě bych dostal zápornou odpověď. Čekání u lékaře, na vlak, autobus, v koloně na dálnici, na úřadech, je velmi nudné a připadá nám jako naprostá ztráta času. Těžko přijímáme, že by mohlo jít o zkoušku naší trpělivosti, tolik důležité pro život. Čekání na pomoc, například ve zdravotní indispozici, nebo dokonce v kritickém stavu, je velmi vyčerpávající a stresující. Vyhlížíme pomoc, zoufale čekáme na záchranu. Oproti tomu při čekání na vzácnou návštěvu, na milovaného člověka, jsme ve stavu radostného napětí a očekávání.

ŽIDÉ ČEKALI NĚKOLIK STOVEK LET
V průběhu lidských dějin to byly i celé národy, které čekaly na zásadní změnu poměrů ve společnosti. V podobném toužebném očekávání se nacházel i židovský národ, který stovky let čekal na svého Spasitele – Zachránce světa. Mnozí lidé, kteří se celý život těšili, že uvidí Spasitele na vlastní oči, se této slavné události nedožili.

IDENTITA, kterou mnozí nepřijali...
Za pár dní si budeme připomínat narození Ježíše Krista v Betlémě. Ježíš je zde, nabízí nový život všem lidem bez rozdílu a čeká na naše rozhodnutí, jestli jej přijmeme nebo odmítneme. Čas života nám rychle ubíhá. Ani se nenadějeme a další den, týden či měsíc je pryč. Zápasíme o své štěstí, a přitom jsme sevřeni množstvím starostí, strachů a úzkostí. Netrpíme hmotnou nouzí, ale ve své duši jsme vyprahlí, vnitřně strádáme. Čekáme na nové impulzy, které by nás vytrhly z ubíjejícího stereotypu všedního života. Je to důsledek oddělení od Boha. Jeho podanou pomocnou ruku se často zdráháme přijmout. Než bychom se měli pokořit a přiznat svoji bezmocnost, raději si namlouváme, že nám stejně nikdo nepomůže, že si to musíme vyřešit sami – bez cizí pomoci.

Nedělejme si iluze, bez Boha to nezvládneme. Člověk skutečně potřebuje Zachránce. Zlo, které ještě zůstává v nás, a které vidíme všude kolem nás, to jen dokazuje. Ježíš, který se narodil v Betlémě před dvěma tisíci lety, přišel, aby nás z naší bídy, beznaděje a otroctví hříchu vysvobodil.

Jak prožiješ ty letošní Vánoce?
Odmítneš pokoj, radost, lásku, smysl života, jistotu… kterou ti může dát jen Ježíš.

Doporučená cena: 2,80 Kč

    Líbí se Vám náš letáček? Doporučte ho svým přátelům na Facebooku!